6. ročník Cyklozávodu Jezero Milada

V sobotu 25.5.2013 se konal již šestý ročník cyklistických závodů Jezero Milada, pořádaný Dobrovolným svazkem obcí Jezero Milada (kam patří Ústí nad Labem, Chabařovice, Trmice, Řehlovice a Modlany).
Závodů se zúčastnilo okolo 190 závodníků v 17 kategoriích, od nejmenších dětí na odrážedlech ve věku od 2 let, až po zkušené závodníky nebo rodinné týmy. Závod se jel v přírodním terénu v okolí jezera Milada po 5 trasách různé délky a náročnosti, vedoucí z velké části po pozemcích Palivového kombinátu Ústí, kam nemají cyklisté běžně přístup.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem opět umožnil závodníkům dopravit se na místo závodů z Ústí nad Labem zdarma cyklobusem.
Po vystoupení roztleskávaček z Internátní mateřské školy a mažoretek Hvězdičky ze ZŠ a ZUŠ Husova začaly okolo 10. hodiny závody dětí různých věkových kategorií, následovali junioři a také ti nejmenší a po 12. hodině odstartoval hlavní  závod dospělých a starších juniorů od 15 let. Nejdelší trasa měřila 11.6 km a závodníci jeli od 1 po 3 kola, v závislosti na kategorii.
Během celých cyklozávodů byli na trati připraveni zasáhnout zdravotníci z Vyšší zdravotnické školy Ústí nad Labem a dobrovolní hasiči Ústí nad Labem. Na jednotlivých okruzích závodu byli rozmístěni pořadatelé Cyklotour, kteří dohlíželi na závodníky. Nápomocní byli také technici z Cykloservisu Richter, kteří opravovali defekty vzniklé na kolech. Závodníci se v cíli mohli posilnit nápojem a klobásou.
Start a cíl závodu byl umístěn v obci Roudníky, kde byl také doprovodný program pro děti, stánky s občerstvením a kde byly vyhlašovány výsledky, ať už starostou Chabařovic, Mgr. Josefem Kusebauchem, nebo mistrem ČR v nohejbale, Martinem Sehrigem. Pro vítěze byly připraveny zajímavé ceny, zejména cyklistické vybavení a poukázky na zboží dle vlastního výběru.
Naše poděkování patří všem partnerům závodů, bez kterých by se akce neobešla. Těmi byli především Marius Pedersen, společnost Okim, dále DreamPro, Autosklo, Brouk, Forum, Ripley, CDMC, Tuttipizza, ZOO Ústí nad Labem nebo  Mercedes-Benz a také mediální partneři Rádio Blaník a Ústecký deník.
Sluníčka jsme si sice letos neužili a přihlížející byli někdy i prokřehlí, ale počasí nakonec závodu přálo a déšť se téměř nedostavil. Tedy až na lehčí zranění, výpadek elektřiny a jisté nesrovnalosti v časomíře, které byly nakonec napraveny, proběhl závod úspěšně a budeme se těšit na příští ročník. Děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že se opět shledáme příští rok poslední květnový víkend.