Zhodnocení cyklozávodu Jezero Milada 2010Zhodnocení cyklozávodu Jezero Milada 2010

Nad Roudníky se letos vznášela brzo ráno mlžná přikrývka, která napovídala změnu na hezké počasí během dne. Sluníčko, teploty okolo 20°C a mírný vítr vydržely opravdu až do odpoledne. Registrace probíhala opět v sále místního kulturního domu. Počáteční zádrhel s vydáváním chipů se vyřešil odsunem startů, takže všichni v klidu odstartovali a někteří tak stihli i více svých zaregistrovaných kategorií.

Dětí se posuny startů netýkaly, a proto vyrazilo do závodu 59 malých závodníků a závodnic. Pohled na masu dětí do 5 let věku pohybující se na okruhu okolo hřiště buď na kolech nebo ještě na odrážedlech, byl opravdu neodolatelný. Větší děti potom absolvovaly 2 km s výjezdem do kopce na začátku a se sjezdem na konci.

Závodníci ostatních kategorií si užili celý, 12,5 km dlouhý okruh, který absolvovali až 3x. Muži, ženy a štafety měli trať letos zpestřenou o lesní sjezd s hliněným valem přes cestu, který někteří přejížděli, někteří přebíhali a jiní i přepadávali. Toto zpestření přidalo okruhu půlkilometr navíc. Letošní trať zůstane oficiální tratí hlavních kategorií. Vítěz kategorie Muži 18 – 30 let Vlastimil Veverka ustanovil nejrychlejší čas na projetí 3 okruhů na 1:21:02.30. Jeho čas bude čekat příští rok na svoje pokoření.

Štafetový závod si odbyl svoji premiéru a všechny zúčastněné trojice si vyzkoušely předávku chipů po průjezdu cílem. Týmy složené z dospělého a dítěte daly do závodu všechno a průjezd těchto dvojic cílovou bránou poskytnul přihlížejícím opravdu dramatické pohledy na finišující maminky a tatínky s dětmi.

Přestože počasí bylo v sobotu ideální na závodění, v předchozím týdnu pršelo, takže na několika místech byly opravdu velké kaluže. Závodníci tak přijížděli do cíle s koly řádně od bahna. Tam si ale kola mohli umýt wapkou.

Naštěstí se až na pár drobných odřenin závod obešel bez zranění, takže přítomní záchranáři se mohli věnovat převážně ukázkám první pomoci.

Na startovní čáru se letos postavilo celkem 285 závodníků ve všech kategoriích. Mezi nimi byl samozřejmě i Lukáš Konečný, profiboxer, který si opět přijel zatrénovat. Po dojezdu, ještě zadýchaný, si stěžoval, že se jeho čas zhoršil oproti loňskému roku. "Chtěl jsem být rychlejší než loni, ale píchnul jsem a musel jsem opravovat a tak mám čas o 3 minuty pomalejší" stěžoval si tento pravidelný účastník. Jeho dcery se účastnily dětských závodů, takže program byl opravdu pro celou rodinu. K tomu dopomohly i stánky lákající přítomné na dětský den, vystoupení minimažoretek, možnost vyzkoušet basketbal nebo létání s různými draky či soutěže pro dospělé. Bezplatný cykloservis byl také závodníkům k dispozici a různé defekty zaměstnali cyklomechanika naplno. Občerstvení v místní hospodě přišlo vhod stejně jako cukrová vata nebo kozí sýry, které se zde také nabízely.

Z pořádající organizace, Dobrovolného svazku obcí Jezero Milada se zúčastnili jeho předseda Jan Řeřicha, náměstek primátora města Ústí nad Labem, který závodníkům výstřelem udával okamžik startů, pan starosta z Chabařovic Jiří Záhořík, který předával ceny vítězům a celý závod se zájmem sledovala i trmická paní starostka Jana Oubrechtová, která ve štafetovém závodě povzbuzovala svůj tým.

Organizační tým Vám, malým i velkým závodníkům děkuje za účast, bezproblémový průběh závodu a těší se na příští ročník závodu, který se stává rok od roku navštěvovanější a oblíbenější. Takže si do svých deníků poznamenejte: 29. 05. 2011 – Cyklozávody Jezero Milada 2011!

Organizátor: DSO Jezero Milada
Hlavní partneři: Statutární město Ústí nad Labem, VZP ČR, PENCO, PKÚ, SK Cyklotour

Pokud máte zájem o triko z letošního závodu, je jich opravdu jenom pár kousků k dostání v Informačním středisku města Ústí nad Labem na Mírovém nám. Triko stojí pouze 110 Kč.

Здесь новые шаблоны для dle
Severozápad
www.europa.eu Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj www.nuts2severozapad.cz